fbpx
Jak osiągnąć i utrzymać młody wygląd skóry – polecane zabiegi
24 września 2020

Masaż Bańką Chińską

Zanim przejdę do przekonywania Cię o dobroczynnych właściwościach masażu bańką chińską warto poznać jego historię. Okazuje się bowiem, że sięga ona około 3300 roku przez naszą erą! Już wtedy odkryto, że terapia próżniowa (podciśnieniem) pozytywnie wpływa na funkcjonowanie naszych ciał. Nie wierzysz? Archeolodzy odkryli dokumenty potwierdzające, że ówcześni lekarze używali specjalnych baniek do pozbywania się problemów zdrowotnych. Nic dziwnego, że ten typ masażu przetrwał aż do czasów współczesnych.

Dziedzictwo starożytnych cywilizacji

Masaż bańką chińską wywodzi się z antycznego podejścia do leczenia schorzeń. Terapię próżniową stosowano już w starożytnej Mezopotamii, Egipcie, Grecji, Rzymie i w Chinach. Skoro więc ludzie antyku zdawali sobie sprawę z dobrodziejstwa masażu bańką chińską, czemu nie skorzystać z pozostawionego przez nich dziedzictwa? Nawet Hipokrates rozpisywał się o leczniczych możliwościach jego stosowania. Pewnie zastanawiasz się teraz, co daje terapia podciśnieniem, prawda?

Masaż Bańką Chińską – z myślą o Twoim zdrowiu i urodzie

Bańka chińską gumowa stosowana jest głównie w celu pozbycia się cellulitu. Poza tym niesie wiele dobrego dla Twojego zdrowia- pobudza układ krwionośny i limfatyczny stymulując organizm do samooczyszczania i regeneracji. Masaż podciśnieniem wykorzystuje się również z powodzeniem w leczeniu bólów pleców i stawów biodrowych. Ponadto masaż bańką chińską zmniejsza napięcie mięśni na całym ciele.

Stawianie baniek ogniowych, niegdyś bardzo popularne – wykonywane było nawet w szpitalach! Dobrze radzi sobie z takimi chorobami jak zapalenie płuc, oskrzeli, przeziębienie czy grypa. Praktykujący terapeuci wykorzystują potencjał baniek ogniowych przy nerwobólach zlokalizowanych w całym ciele, zwyrodnieniach i wielu innych przypadkach. Przekrwienie do którego dochodzi po postawieniu bańki stymuluje system odpornościowy do zajęcia się właśnie tym miejscem. Dzięki czemu proces regeneracji skupia się na wypranej partii rozpoczynając proces leczenia.

Bańki ogniowe i próżniowe – różnice

Najstarsza i najbardziej znana jest terapia bańkami szklanymi ogniowymi bądź szklanymi z wbudowaną pompką. Szklana wersja smarowana od wewnątrz jest spirytusem a następnie podpalana i kładziona w wybranym wcześniej miejscu na ciele. Spalany wewnątrz tlen wywołuje podciśnienie, dzięki temu skóra zasysana jest do środka. Nałożony wcześniej olej, pozwoli przemieszczać się bańce i będziemy mogli wykonać masaż. Bańkę szklaną zazwyczaj stosujemy do masażu pleców, efekt zasysania jest o wiele mocniejszy niż w przypadku bańki gumowej i może powodować ból. W celu skorzystania z tej techniki koniecznie wybierz się do gabinetu masażu, wymaga ona bowiem doświadczenia.

Gumowa bańka próżniowa, jest zdecydowanie prostsza w stosowaniu. Bez problemu wykonasz zabieg samodzielnie! Ten rodzaj bańki stosujemy na wszystkie partie ciała w celu pozbycia się cellulitu.  Mimo wszystko nadal polecamy skorzystać z pomocy specjalistów – dzięki temu dotrzemy do wszystkich miejsc trudno dostępnych w przypadku samodzielnego masażu. Szczególnie dobrym pomysłem jest udać się do gabinetu naturoterapii – Ayurveda, gdzie zadbam o Twoją urodę, zdrowie i doskonałe samopoczucie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

//]]>