BADANIE ŻYWEJ KROPLI KRWI
Jest to metoda badawcza która powstała na podstawie prac niemieckiego mikrobiologa, zoologa i entomologa profesora Guntera Enderleina (1872-1968). Większość swojego zawodowego życia poświęcił on na badanie krwi przy pomocy mikroskopu. Wprowadzona przez niego metoda tym różniła się od konwencjonalnych badań krwi, że ocenie podlegała krew świeża, czyli badana w przeciągu 5 do 10 minut od jej pobrania z palca. Badanie żywej kropli krwi nie wskaże nam jednostek chorobowych, ma za zadanie ukazać nam zdolności adaptacyjne organizmu oraz jego stan patofizjologiczny.
Nie jest zaskoczeniem dla nikogo, że w naszym ciele bytują różnorodne bakterie, pasożyty oraz grzyby. Niektóre z nich są pożyteczne, inne raczej nam szkodzą. Jednakże zdarza się także tak, że organizmy obecne w naszym ciele są nieszkodliwe do momentu, kiedy nie wytworzymy im odpowiedniego środowiska do rozwoju oraz wzrostu i dopiero wtedy zaczynają nam zagrażać. Analiza żywej kropli krwi pozwala na określenie, jakie środowisko dominuje w naszym ciele i czego możemy się w związku z tym spodziewać oraz jak je zmienić by działało na naszą korzyść? Często okazuje się, że trwała zmiana naszych nawyków może przynieść zaskakująco dobre efekty terapeutyczne dla całego organizmu.
Wskazania do przeprowadzenia badania:
- Bezsenność, powtarzające się problemy z zasypianiem oraz porannym wstawaniem;
- Stan przewlekłego zmęczenia;
- Kłopoty z koncentracją;
- Otyłość, ale także niedowaga;
- Problemy żołądkowe – powtarzające się bóle brzucha, zaparcia, wzdęcia, biegunki;
- Problemy ze skórą – trądzik, zapalenia skóry;
- Bóle mięśniowe oraz stawowe;
- Różnego rodzaju nietolerancje pokarmowe oraz alergie;
- Niepohamowana ochota na produkty zawierające cukier.
Jak się przygotować do badania?
W swoim gabinecie (odmiennie od innych) wyznaję zasadę, że jedyne przygotowanie, jakiego potrzebujesz, by wykonać badanie żywej kropli krwi to powstrzymanie się od jedzenia na dwie godziny przed nim. Poza tym powinieneś funkcjonować jak zwykle. Jeśli z zasady pijesz niewiele wody, to nie ma potrzeby byś przed badaniem pił jej więcej. Jeśli pijesz kawę, to także nie powinieneś z tego rezygnować. Badanie ma pokazać nam, jak wygląda Twoja krew w normalnych codziennych warunkach Twojego życia, a nie w takich stworzonych sztucznie. Tylko wtedy wynik będzie miarodajny i rzetelny.
Jak przebiega badanie?
Badanie trwa około godziny. Rozpoczyna się od wywiadu na temat Twojego stylu życia, aktywności fizycznej, diety, schorzeń, przebytych chorób oraz leków, jakie aktualnie zażywasz. Krew pobierana jest z opuszka palca. Następnie nanoszę ją na szkiełko podstawowe i po odpowiednim przygotowaniu oglądam pod mikroskopem w dużym powiększeniu. Ty także masz możliwość zobaczyć swój obraz krwi na ekranie komputerowym.
Co pokazuje nam badanie żywej kropli krwi?
- Stan równowagi kwasowo – zasadowej;
- Stan flory bakteryjnej jelit;
- Zaburzenia ze strony układu hormonalnego – wątroby oraz tarczycy;
- Infekcje wirusowe, bakteryjne oraz grzybicze;
- Niedobory w zakresie witamin oraz minerałów;
- Obecność szkodliwych toksyn oraz metali ciężkich;
- Zaburzenia metabolizmu;
- Złogi cholesterolowe;
- Obecność pasożytów.