fbpx


DRENAŻ LIMFATYCZNY

gdy występują u Ciebie opuchnięcia

Zabieg stosowany w fizjoterapii i kosmetyce, w celu pobudzenia krążenia krwi i limfy. Jest zestawieniem technik masażu pod postacią delikatnych głaskań, kolistych ruchów i pompowań. Jego zastosowanie polega na udrażnianiu układu limfatycznego, którym płynie chłonka wspierająca odporność organizmu.

Limfa powstaje w wyniku przenikania płynu pozakomórkowego do włosowatych naczyń chłonnych znajdujących się w przestrzeniach międzykomórkowych. Przepływająca po organizmie limfa zbiera substancje toksyczne i odprowadza je do węzłów chłonnych, skąd są transportowane do nerek i usuwane z organizmu.

Poprzez jej usprawnienie, jesteśmy w stanie zredukować wszelkiego rodzaju obrzęki i zastoje, spowodowane blokadami węzłów chłonnych. Dodatkowo układ limfatyczny współpracuje z układem krwionośnym, na który częściowo też możemy wpływać drenażem bez koniecznego pobudzania krążenia krwi.

Drenaż zaleca się osobom po wypadkach, złamaniach, czy amputacjach, u który występują blokady limfy. Tak samo również klientom walczącym z otyłością, cellulitem, po długim okresie unieruchomienia, czy paniom po mastektomii piersi. MLD może być także rozwiązaniem dla osób z chorobą Raynauda, czy problemami z niedokrwieniem kończyn dolnych.

Inne wskazania:

-neuropatie

-neuralgia

-niewydolność żylna

-zespół cieśni nadgarstka

-limfopatia polekowa

-dna moczowa

Należy pamiętać, że drenaż limfatyczny, jako masaż leczniczy potrzebuje kilku serii zabiegów, by jego działanie było kompletne i w pełni odczuwalne, mimo dobrych odczuć już po pierwszych zabiegach.

W gabinecie możemy wykonać drenaż limfatyczny twarzy, karku i głowy, kończyn górnych i dolnych, brzucha, klatki piersiowej, grzbietu i okolicy biodrowej.

//]]>