fbpx
 

MARMA MUKABHYANGA

aby pobudzić wewnętrzną energię ...

 

To wyjątkowe uzupełnienie wszystkich masaży ajurwedyjskich, skupiające się na punktach marma wokół głowy z główną koncentracją na twarzy. Wykorzystując specjalne techniki głaskań i rozcierań można wpłynąć na marmy, będące skrzyżowaniami na drodze prany, które jednocześnie pokrywają się z czakrami naszego organizmu. Tym samym można redukować poziom przepływającej energii przez nasze ciało, jednocześnie walcząc z problemami dnia codziennego, takimi jak bóle głowy, bezsenność, napięcie wywołane stresem, czy ogólne pogorszenie się stanu zdrowia skóry.

Czym są PUNKTY MARMA?

To miejsca rozmieszczone na całym ciele bardzo delikatne na dotyk dlatego, że krzyżują się w tych punktach naczynia krwionośne, nerwy, mięśnie, ścięgna lub kości. Przepływa przez nie PRANA. Na ciele możemy wyliczyć 107 takich miejsc w tym 7 łączących się z głównymi centrami energetycznymi jakimi są CZAKRY.

Czym jest PRANA?

To siła życiowa, pierwotna energia ożywiająca zarówno ciało, duszę jak i umysł. Nośnikiem prany jest oddech. Prana przemieszcza się kanałami energetycznymi nazywanymi NADIS, które są rozpowszechnione w całym ciele. Prana jest naszym napędem do życia, bez niej bylibyśmy tylko wielkim kawałkiem mięsa i kości.

Mukabhyangę jest zabiegiem w którym poruszamy punkty witalne znajdujące się na głowie i twarzy. Zabieg poleca się w zestawieniu z peelingiem ziołowym na bazie receptur ajurwedyjskich, oraz z maseczkami adekwatnie dobranymi do stanu cery klienta. Proponowane jest również łączenie serii kilku zabiegów twarzy z całościowym masażem ciała, Abhyanga.

//]]>