fbpx

PRZEBIEG WSPÓŁPRACY PRZY DIETOTERAPII

ZAREZERWUJ PIERWSZĄ WIZYTĘ
Pierwszy kontakt ze studiem odbywa się najczęściej drogą telefoniczną lub mailową. Podczas rozmowy nakreśl mi problem, w jakim będę mogła Ci pomóc. Informacje czy interesuje Cię dieta w konkretnym schorzeniu, odchudzająca czy dotycząca alergii lub nietolerancji są ważne, abym mogła jak najlepiej przygotować się do naszego spotkania. Jeśli cierpisz na wiele schorzeń, które należy wziąć pod uwagę, to powiedz mi o tym i na pierwsze spotkanie zarezerwuj sobie minimum półtorej do dwóch godzin.

Dokumentacje i badania, o których piszę w kolejnych punktach, dostarcz do mojego gabinetu minimum 3 dni przed pierwszą wizytą. Możesz to zrobić osobiście lub online w postaci skanów. Ważne jest, abyś był ze mną absolutnie szczery. Wszystkie informacje, jakie mi przekażesz w toku współpracy, zostają tylko i wyłącznie między nami.
WYKONAJ BADANIA
Do pełnego obrazu Twojej sytuacji zdrowotnej niezbędne będzie wykonanie poniższych badań krwi. Niestety większość z tych badań nie jest refundowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia, choć sytuacja w tym zakresie często się zmienia, więc warto przez ich wykonaniem sprawdzić to na stronie NFZ. Może się także okazać, że potrzebnych będzie więcej badań – tak naprawdę wszystko zależy od stanu Twojego zdrowia. Lista badań podstawowych: • Morfologia ogólna z rozmazem;
• TSH – dość często konieczne jest wykonanie całego panelu tarczycowego oraz odwróconego fT3;
• Glukoza na czczo;
• Insulina na czczo – może być także potrzebna krzywa glukozowo – insulinowa po 75g glukozy w 4 punktach wraz z glukozą;
• Lipodogram;
• Homocysteina – niezbędna szczególnie w przypadku mężczyzn po 40 roku życia;
• Badania ANA1 – konieczne, gdy w Twojej rodzinie występowały lub występują choroby autoimmunologiczne;
• Witamina D3 – 25(OH)D3 – jest to witamina absolutnie ważna dla każdego, jej niedobory powodują wiele schorzeń, dlatego to badanie jest konieczne.
WYPEŁNIJ I ODEŚLIJ ANKIETĘ
Przed pierwszą wizytą koniecznie wypełnij ankietę. Zrób to skrupulatnie, dzięki temu zaoszczędzimy czas podczas pierwszej wizyty. Jeśli tak Ci wygodnie wypełnij formularz online i prześlij na adres rybnik.ayurveda@gmail.com. Ważne jest, aby ankieta dotarła do mnie na minimum 3 dni przed planowanym spotkaniem. To pozwoli mi odpowiednio się do niego przygotować i opracować stosowany plan działania.

Pobierz ankietę.
WYPEŁNIJ DZIENNICZEK ŻYWIENIOWY
Pobierz dzienniczek żywieniowy z mojej strony i wypełnij go, postępując według instrukcji w nim zamieszczonych. Ważne, aby obejmował on posiłki z minimum 4 dni, uwzględniając 2 dni weekendu. Jeśli po którymś z posiłków pojawią się jakiekolwiek dolegliwości, koniecznie to zapisz. Zapisuj wszystko uczciwie, to niezmiernie ważne, abym mogła poznać, to jak naprawdę się odżywiasz.

Pobierz dzienniczek żywieniowy.
PRZYGOTUJ PEŁNĄ DOKUMENTACJĘ MEDYCZNĄ
Jeśli posiadasz dokumentację przebiegu Twoich schorzeń, to koniecznie zabierz ją na pierwszą wizytę. Przygotuj także posiadane wyniki badań laboratoryjnych z ostatniego roku ułożone według dat.
TWOJE DOTYCHCZASOWE DIETY
Ten punkt dotyczy osób, które korzystały wcześniej z porad dietetyka lub wdrażają aktualnie jakąś dietę, lub plan żywieniowy. Jeśli tak jest, zabierz go ze sobą na nasze spotkanie.
PIERWSZA WIZYTA
To spotkanie ma na celu lepsze poznanie Ciebie, Twoich oczekiwań, zakładanych celów oraz obaw z nimi związanych. Podczas wizyty omówimy zarówno ankietę, jak i wyniki Twoich badań. Jeśli zaistnieje taka potrzeba, skieruję Cię na kolejne badania. W tym czasie ustalimy także plan działania i zalecenia dietetyczne, jakie będziesz sukcesywnie wdrażać. Wykonam też analizę składu ciała i wszystkie niezbędne pomiary. Zależnie od pakietu, jaki wybierzesz, część informacji prześlę Ci do 3 dni po pierwszej wizycie na przekazany adres e-mail. Nasze spotkanie potrwa najczęściej około godziny, jeśli zaś masz długą historię choroby, to należy zarezerwować sobie na nią więcej czasu już na etapie ustalania terminu – między półtorej a dwie godziny.

Koniecznie zabierz na pierwsze spotkanie:
• Wyniki zleconych badań;
• Kompletną listę leków oraz suplementów, jakie aktualnie przyjmujesz;
• Aktualnie lub w przeszłości stosowaną dietę zleconą przez specjalistę;
• Kompletnie wypełniony dzienniczek żywieniowy, o którym była mowa wcześniej.
WIZYTA KONTROLNA
Pierwsza wizyta kontrolna odbywa się z zasady około 3-4 tygodnie od pierwszego spotkania, jeśli jednak czujesz potrzebę częstszych spotkań, nie stanowi to problemu. Taka wizyta trwa mniej więcej pół godziny. W jej trakcie sprawdzamy postępy w prowadzonej kuracji, sprawdzamy dzienniczek żywieniowy i ewentualnie nanosimy niezbędne zmiany w przebiegu diety. Po około 3-4 miesiącach współpracy zalecam powtórzenie badań. Może się także okazać, że będziesz musiał odwiedzić lekarza prowadzącego Twoje schorzenia, aby zmniejszyć dawki przyjmowanych leków.
ILE POWINNA TRWAĆ WSPÓŁPRACA W DIETOTERAPII?
Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Zasadniczo wszystko zależy od schorzeń, z jakimi przychodzisz. To Ty decydujesz, jak długo będziemy współpracować, ja mogę jedynie sugerować jaki okres będzie optymalny. Podczas wspólnego działania jestem do Twojej dyspozycji mailowej zawsze, gdy zaistnieje taka potrzeba. Jeśli na pewnym etapie stwierdzisz, że nie potrzebujesz już bieżącego wsparcia, możesz wybrać tylko wizyty kontrolne co 2-3 miesiące. Możesz także zakończyć współpracę, jeśli stwierdzisz, że wspólnie osiągnęliśmy Twój cel.
//]]>