MASAŻ KOBIDO
gdy skóra traci jędrność...
Masaż KOBIDO w pigułce - wszystko co powinnaś wiedzieć!
Czym jest KOBIDO?
Sztuka masażu KOBIDO wywodzi się z Japonii i sięga XV wieku, w dosłownym tłumaczeniu oznacza „Starożytną drogę do piękna”. Zabieg ten wykonywany według ścisłych reguł odwraca proces starzenie się skóry. Podstawowa technika „ANMA” jest odczuwalna od pierwszego dotyku masażysty i polega na głębokim pocieraniu, naciskaniu oraz uklepywaniu. To właśnie dzięki intensywnym technikom oddziałuje na głębokie warstwy skóry, a także na mięśnie twarzy. Wyróżnia go połączenie wielu technik terapii manualnej twarzy, składa się z ponad 70 elementów. Masowana jest nie tylko twarz ale i szyja, kark oraz dekolt.Przebieg masażu KOBIDO?
Masaż Kobido składa się w kilku etapów, wszystkie prawidłowo wykonane są kluczem do powodzenia i osiągnięcia długotrwałych efektów. Pierwszy etap wykonywany na sucho ma za zadanie rozciągnąć i rozluźnić tkankę wierzchnią. Ruchy te są powolne jednak stanowcze. Kolejnym etapem jest relaksacja przy pomocy specjalnego oleju TSUBAKI - jego właściwości opisze niżej. Faza ta ma za zadanie szczególnie rozluźnić okolicę karku i dekoltu. Kolejno przechodzimy do drenażu limfatycznego, którego zadaniem jest udrożnienie limfy w celu lepszego odprowadzania toksyn skumulowanych w zastojach tkanek. Po odpowiedniem przygotowaniu przechodzimy do głównej fazy liftingującej. Technika ta jest znacznie szybsza i dynamiczna, polega na doraźnym uklepywaniu z podciąganiem tkanki. Faza ta trwa najdłużej. Mimo mocnego dotyku, wiele kobiet głęboko się relaksuje. Wybijany rytm i skupienie uwagi na poszczególnym paśmie działa kojąco na układ nerwowy, który dzięki temu się wyłącza. Po fazie liftingującej przechodzimy do wyciszenia oraz akupresury, których zadaniem jest uspokojenie skóry. Dodatkowo możemy nałożyć maskę odżywczą- otwarte pory i pobudzone krążenie, aż prosi się by odżywić i regenerować głębokie warstwy skóry.
Efekty masażu KOBIDO
Wykonywany regularnie i dostosowany do potrzeb skóry twarzy, masaż przynosi widoczne gołym okiem rezultaty. - Poprawa owalu twarzy - Podniesienie podbródka i opadających policzków - Rozjaśnienie, dotlenienie, poprawa kolorytu skóry - Poprawa jędrności i kondycji skóry - Dużo zdrowszy wygląd skóry - odżywienie - Wzmaga produkcję kolagenu i elastyny - Spłycenie zmarszczek - Zmniejszenie opuchlizny - Zmniejszenie „worków” pod oczami - Pozbycie się bruksizmu - Rozluźnienie twarzy
Przeciwwskazania do zabiegu
Niestety istnieją pewne przeciwwskazania do zabiegu, które wykluczają całkowicie bądź odkładają w czasie wykonanie masażu. Należą do nich:
- Ekstrakcja zęba - Botox/ Wypełniacze - 2 miesiące po zabiegu. - Nici liftingujące- 6 miesięcy od zabiegu - Mezoterapia/ Zabiegi laserowe - miesiąc po zabiegu. - Trądzik różowaty, atopowe zapalenie skóry, stany ropne skóry. - Przerwana ciągłość naskórka, niezagojone rany - Aktywny stan zapalny organizmu/ gorączka
Częstotliwość wykonania masażu KOBIDO
Początkowo zaczynając podróż z KOBIDO, zabieg powinno powtarzać się 1-2 razy w tygodniu - jest to uzależnione od stanu twarzy. Po miesiącu można przejść do wykonywania masażu 2-4 razy w miesiącu. Docelowo w celu podtrzymania efektu liftingującego polecane jest wykonywanie co 3-4 tygodnie. Pierwsze zmiany są zauważalne od razu po masażu, jednak pamiętajmy, że praca z tkankami głębokimi wymaga regularności. To jak trenowanie ciała na siłowni, nie będzie efektów jeśli poświęcisz sobie 1h w miesiącu. Idealnie byłoby łączyć zabieg z własną praca w domu. Jogą twarzy, automasażem, aktywnością fizyczną, odpowiednim nawodnieniem, wartościowym odżywianiem, codziennymi technikami antystresowymi i uśmiechem - czyli dobrym samopoczuciem.
Stosowane kosmetyki
W Naszym gabinecie podczas masażu używamy oleju TSUBAKI (Camelia Japonica Seed Oil). Ten krzew herbaciany nazywany jest sekretem urody kobiet ze wschodu wykorzystywany w praktykach upiększających gejsz z początki XIX wieku. 100% naturalny, tłoczony na zimno, nie zawiera żadnych konserwantów. Jego główne właściwości wpływają na wzrost produkcji kolagenu w skórze. Zapobiegają rozpadowi włókien elastycznych (zagęszczają skórę), zapobiega utracie wody- wzmacnia właściwości barierowe naskórka, działa silnie przeciwzapalnie.
Potwierdzają to badania koreańskich naukowców z Biospectrum Life Science Institute z 2007 roku. Jego cenne właściwości sprawdzą się nie tylko nakładane na twarz ale i używane w celu regeneracji i odżywienia włosów i skóry głowy.