fbpx

Zabiegi lecznicze dla ciała, masaże zdrowotne

Zyskaj zdrowie i doskonałe samopoczucie

Współczesny tryb życia sprzyja zapominaniu o potrzebach naszego ciała. Wykorzystywane w gabinecie w Rybniku starożytne techniki ajurwedyjskiego masażu leczniczego pozwalają odzyskać równowagę homeostatyczną organizmu i kontakt z ciałem, zmniejszając poprzez określony nacisk napięcia nerwowo-mięśniowe. Zabiegi lecznicze obejmują kilka znaczących w świecie naturoterapii metod. Są to m.in. techniki pochodzące ze hinduskiej Ayurvedy, bańki znane z Tradycyjnej Medycyny Chińskiej czy starosłowiańska praktyka, nazywana też terapią trzewną.

Każdy masaż leczniczy można dostosować do indywidualnych potrzeb, schorzeń lub bóli osoby. Ich różnorodne aspekty działania pozwalają też wybrać odpowiedni typ ajurwedyjskiego czy współczesnego zabiegu dla walki z bólem kręgosłupa, problemami z układem pokarmowym, zastojem wody w organizmie, jak i ciśnieniem wewnątrzgałkowym.

Leczniczy masaż pleców

gdy chcesz pozbyć się bólu

Praca biurowa, prowadzenie pojazdu czy po prostu zbyt częste korzystanie z komputera lub telewizora, może skutkować bólami pleców. Przeprowadzane w Rybniku masaże lecznicze mają na celu rozluźnić napięcia nerwowe wynikające z nieprawidłowego ułożenia kręgosłupa. U niektórych osób objawia się to dolegliwościami w odcinku lędźwiowym, a u innych - sztywnością karku i całej obręczy barkowej. Regularne zabiegi pomagają wzmocnić osłabione partie mięśni.

Netra Vasti

gdy Twoje oczy potrzebują ulgi

Kąpiel dla oczu, wykonywana przy użyciu ciepłego, roztopionego masła klarowanego – Ghee. Ten ajurwedyjski zabieg leczniczy pozwala się odprężyć, uwalniając napięcia z mięśni twarzy, a szczególnie te zgromadzone w rejonie gałek ocznych. Tym samym, kąpiel udrażnia zatoki, a także wygładza skórę i zmniejsza zmęczenie widoczne w postaci cieni czy zaczerwienienia. Wywoływane jest ono między innymi przez narażanie narządu wzroku na promieniowanie elektromagnetyczne.

Stawianie baniek ogniowych



Szklane bańki uznawane są za działające najskuteczniej, ponieważ dzięki ogniu znacznie silniej przylegają do skóry. Zasysając ją wytwarzają ciśnienie, które usprawnia przepływ krwi i aktywizuje reakcje obronne organizmu. Zabieg leczniczy wykonywany jest w przypadku przeziębień, infekcji, jak i bóli kręgosłupa. Istotnym przeciwwskazaniem do jego wykonywania jest ciąża i menstruacja czy podwyższona temperatura w trakcie choroby.

Starosłowiański masaż brzucha



Ten znany na wschodzie i powracający do Polski manualny masaż leczniczy nazywany jest też terapią wisceralną lub trzewną. Polega na łagodnym dotykaniu poszczególnych organów wewnętrznych. Ma na celu przywrócenie im harmonijnego funkcjonowania, poprzez poprawę krążenia i cyrkulacji powietrza w jamie brzusznej. Jest stosowany nie tylko w przypadkach zaburzeń układu pokarmowego, ale wielu innych schorzeń, które źródło mogą mieć w zastoju i napięciu mięśni gładkich jelit czy zapalenia narządów.

Drenaż limfatyczny

Specjalistyczny rodzaj masażu wykonywany jest w przypadkach uczucia ociężałości, zastoju wody lub toksyn, a także jako wsparcie w detoksykacji organizmu czy słabej odporności. Zabieg leczniczy polega na kolistych, delikatnych ruchach oraz pompowaniu. Dzięki udrożnieniu systemu krążenia, płyn limfatyczny przyspiesza usuwanie zanieczyszczeń i metali ciężkich, przyczyniając się do wzrostu energii i sprawniejszej odpowiedzi immunologicznej.
//]]>